Srpen 2015

Kuřecí salát se zeleninou

12. srpna 2015 v 13:44 | Think-about |  Recepty
KUŘECÍ SALÁT SE ZELENINOU
Ingredience:
· Kuřecí horní stehna
· Olivový olej
· Grilovací koření
· Koření Pálivé křidýlka
· Salátová okurka
· 2x rajčata
· Červená paprika
· Salát
· Bylinková zálivka od Vitany
· Majolka - menší balení
· 2 lžíce zakysané smetany /12%
· Sýr Eidam /30%

Postup:
· Nakrájíme maso na menší plátky a dáme smažit na olivovém oleji, poté maso okořeníme Grilovacím kořením a kořením na Pálivá křidýlka.
· Nakrájíme si okurku na malé kostičky, totéž s rajčaty, červenou paprikou a salátem. Vše vložíme do mísy a pořádně zamícháme.
· Až bude maso hotové, necháme ho trošku vystydnout a okapat od tuku, poté ho vložíme do mísy také a řádně zamícháme.
· Poté polijeme Bylinkovou zálivkou, majolkou, smetanou a nakonec nastrouháme Eidam a důkladně zamícháme.
Podáváme s celozrnným tmavým rohlíkem.


· HOTOVO.

Až moc horko!

12. srpna 2015 v 11:12 | Think-about |  Články
Co je moc, to je moc.
Vzpomínáte na minulé léta, kdy jste kolikrát říkali při 26°C a kolikrát bylo i míň a většina říkala, že má ráda zimu.
Ale co říkáte tenhle rok?
Máme tady denně okolo 35°C a kolikrát máme i víc.
V takovémhle teple už nejde doopravdy nic dělat. Já se musím v bytě ovíjet větrákem a stále mít v lednici limetkovo-citrónovou vodu.
A to ještě nechodím do školy, či práce, jelikož máme prázdniny. Ale co mají dělat ty lidi, co právě teď sedí v zapocené kanceláři, kde se každý člověk orosuje. A zpousta vědců říká, že příští rok bude ještě hůř a to až o dva stupně! A rok, co rok, víc a víc.
Já s tím teda doopravdy nejsem spokojená.
A jestli má být v příštích letech průměrná denní teplota v Čechách 36°C, tak se asi stěhuju někam do severních zemích.

CO DĚLAT V TAKOVÝCH VEDRECH?

1. Ráno si hoďtě vlažnou sprchu.

Nikdy si na sebe nelejte studenou vodu, může to být pro Váš organismus obrovský šok! Jelikož jste celou noc, nebyli ničím chlazeni a pouze se potili ve vlastní šťávě, není dobré se hned po ránu polít studenou vodou. Ani studená, ani teplá.

2. Jezte odlehčenější věci.

Myslím, že většina lidí ani nemá chuť si něco v tak parných vedrech něco dávat, ale jíst se musí. Doporučuji si dávat hodně zeleniny a ovoce, které Vaše tělo osvěží a také zasytí. Nejezte jen třikrát denně, ale rozdělte si porce, tak abyste jedli pětkrát denně. Vaše tělo to povzbudí a Váš organismus nebude tak vyčerpaný.
Dělejte si saláty a když si dáte třeba obden zmrzlinu, či tříšť na osvěžení, tak nikomu neublížíte.

3. Hodně pijte.

Ve 35°C, kdy slunce praží, tudíž je vypražená celá zem a vánek zafouká jednou za uherský rok a ke všemu ještě teple musíme pít dvakrát více než normálně. Pijte stále, průměrně by člověk měl vypít alespoň tři litry denně. Nejvhodnější je voda, buď obyčejná, nebo s čerstvými okurtkami, pomerančem, limetkou či citronem.
V tomhle období se nehodí pít slazené limonády, protože ty akorátVáš organismus osvěží na danou dobu, kdy pijete a hlavně je to nezdravé. Voda, kterou si sami doma připravíte, Vás bude osvěžovat po celý den.

4. Nevycházejte v pravé poledne.

Jak asi každý ví, slunce má největší sílu zrovna v poledne, když jsou ale takováhle parny, uvolňuje se i ozonová vrstva, tudíž při opalování hrozí nebezpečí. V mnoha zemích zakázeli vyckázet v době od 11 hodin do 16-17 hodin. Je to pro Vaše dobro. Nikdo jiný než vy nenese zodpovědnost za Vaše zdraví. Uvolňováním ozonové vrstvy, totiž hrozí větší riziko spálení a tudíž i rakoviny.

5. Večer opět vlažná.

Opět totiž jste se celý den pařili na sluníčku, takže to nemá blahodárné účinky pro Vás ani Váš organismus.
Pokud jste se, ale celý den chladili třeba citrónovou vodu a mokrými ručníky, nevidím důvod, proč si vodu trochu neschladit, ale nedoporučuji víc jak o dva stupně! Opakuji, že to může být pro Váš organismus šok.


Bazar

11. srpna 2015 v 23:53 | Think-about
Pokud máte zájem o nějaké věci, co vypadají skoro jako nové a někdy i doopravdy nové jsou. Neváhejte a koukněte se na mou stránku www.sbazar.cz/lusiki, koukněte se a pokud Vás něco zaujme, neváhejte a napište, buď můžete do komentářu, nebo na můj mail. Stále budou věci přibývat, tudíž koukejte průběžně.
http://www.sbazar.cz/Lusiki

Vnitřní démon

11. srpna 2015 v 23:00 | Think-about |  Téma týdne
VNITŘNÍ DÉMON
Jak zachránit vlastní duši z rukou Vašeho démona?
I když si to vůbec nepřipouštíte, je to tak.
Každý má uvnitř sebe dobro a zlo. Jednoho anděla, který nás povzbuzuje k tomu, abychom odpouštěli, abychom se naučili přijímat věci, tak, jak jsou, ať jsou jakkoliv hrozné a abychom konali jen ty věci, které nemají nic společného se sousedem od vedle, démonem.
Démon se nás snaží ovládat jiným způsobem. Zahrnuje do našich myšlenek až nepěkné věci. Nutí nás přemýšlet, co by, kdyby. Žádný respekt, žádné omluvy. Jen prostě přítomnost, budoucnost a pravda.
Každý jistě zná ten pocit, kdy prostě se nemůžete rozhodnout. A uvnitř vašich myšlenek slyšíte dva hlásky. Hlásek, který vždy doporučuje něco, co nijak neublíží Vám ani nikomu jinému, ale zároveň hlásek, který Vás nutí do nového dobrodružství plného zážitků. Ale nikdy nevíte, jestli se Vám to vyplatí, jestli ještě po tom skoku padákem budete žít. Jestli po tom, co uděláte krok vpřed, Vás nekopne o krok vzad.
Ale většinou poslechnete toho ďáblíčka, že?
Většinou uděláte něco nepěkného, čeho kolikrát poté litujete.
Ale proč?
Protože sice andělíček se snaží chránit, ale už tím věčným chráněním nám až ubližuje. Většinou má anděl pravdu, ale i anděl se může mýlit.
Netvrďte mi, že každý svatý měl vždy pravdu. Neměl.
A neznamená, že když je někdo z podsvětí a většina lidí ho odsuzuje, nemůže mít i ďábel pravdu.
Vždy budeme mít na výběr dvě cesty a věřte mi, že nezáleží ani na andělovi, ani na démonovi, jestli ji vybere za Vás. Záleží jen a jen na Vás.
Nikdo nemůže rozhodovat za Vás.
Dokonce ani Vaše dvě dušičky, které se mezi sebou neustále postrkují a hádají se, kdo má pravdu.
Dokonce i teď si myslím, že je to vůči mému andělu nespravedlivé, že ho tu vlastně ponižuju a shazuju ho na zem, ale to není pravda.
Ani démon nemá právo s Vámi manipulovat, a ten jeho hlásek nemá vždy pravdu.
Ani anděl nemá právo s Vámi manipulovat, a ten jeho hlásek též nemá vždy pravdu.
To jen vy. Vy sami se sebou manipulujete a jen Vy se rozhodnete, jestli půjdete doleva, doprava, nebo se nakonec otočíte a půjdete nazpět.
Je to jen na Vás jestli poslechnete hlásek toho hodného andílka, nebo toho ďábelského démona anebo jestli nakonec uslyšíte i ten svůj hlas a budete následovat jeho.
Všechna rozhodnutí řídíme jen my, sami.
Protože žádný vnitřní anděl neexistuje, ani žádný vnitřní démon neexistuje.
Existujeme jen my a naše duše, co nám říká, co máme a nemáme dělat.
A je jen na nás jestli to uděláme tak, nebo tak.
Ale abychom uvěřili tomu, že jsme jen my, tak musíme začít věřit tomu, že žádný démon a anděl není. Že žádné dobro a zlo není. Že žádné pravo a levo není. Že je vždy něco mezi. Něco, co nás dělá lidmi. Něco, co se učíme po celý život, ale přijdeme na to až na samém konci. A možná v tom je ta pointa. Možná celý život chceme něčemu věřit a na konci stejně zjistíme, že nic takového není.
Proto moc nerozmýšlejte nad životem a dělejte jen to, co Vám radí Váš vnitřní hlas a ne nikdo jiný.

Protože jinak Vás na konci Vaší cesty čeká jen zklamání.

HTML

11. srpna 2015 v 22:29 | Think-about
TOPlist