Až moc horko!

12. srpna 2015 v 11:12 | Think-about |  Články
Co je moc, to je moc.
Vzpomínáte na minulé léta, kdy jste kolikrát říkali při 26°C a kolikrát bylo i míň a většina říkala, že má ráda zimu.
Ale co říkáte tenhle rok?
Máme tady denně okolo 35°C a kolikrát máme i víc.
V takovémhle teple už nejde doopravdy nic dělat. Já se musím v bytě ovíjet větrákem a stále mít v lednici limetkovo-citrónovou vodu.
A to ještě nechodím do školy, či práce, jelikož máme prázdniny. Ale co mají dělat ty lidi, co právě teď sedí v zapocené kanceláři, kde se každý člověk orosuje. A zpousta vědců říká, že příští rok bude ještě hůř a to až o dva stupně! A rok, co rok, víc a víc.
Já s tím teda doopravdy nejsem spokojená.
A jestli má být v příštích letech průměrná denní teplota v Čechách 36°C, tak se asi stěhuju někam do severních zemích.

CO DĚLAT V TAKOVÝCH VEDRECH?

1. Ráno si hoďtě vlažnou sprchu.

Nikdy si na sebe nelejte studenou vodu, může to být pro Váš organismus obrovský šok! Jelikož jste celou noc, nebyli ničím chlazeni a pouze se potili ve vlastní šťávě, není dobré se hned po ránu polít studenou vodou. Ani studená, ani teplá.

2. Jezte odlehčenější věci.

Myslím, že většina lidí ani nemá chuť si něco v tak parných vedrech něco dávat, ale jíst se musí. Doporučuji si dávat hodně zeleniny a ovoce, které Vaše tělo osvěží a také zasytí. Nejezte jen třikrát denně, ale rozdělte si porce, tak abyste jedli pětkrát denně. Vaše tělo to povzbudí a Váš organismus nebude tak vyčerpaný.
Dělejte si saláty a když si dáte třeba obden zmrzlinu, či tříšť na osvěžení, tak nikomu neublížíte.

3. Hodně pijte.

Ve 35°C, kdy slunce praží, tudíž je vypražená celá zem a vánek zafouká jednou za uherský rok a ke všemu ještě teple musíme pít dvakrát více než normálně. Pijte stále, průměrně by člověk měl vypít alespoň tři litry denně. Nejvhodnější je voda, buď obyčejná, nebo s čerstvými okurtkami, pomerančem, limetkou či citronem.
V tomhle období se nehodí pít slazené limonády, protože ty akorátVáš organismus osvěží na danou dobu, kdy pijete a hlavně je to nezdravé. Voda, kterou si sami doma připravíte, Vás bude osvěžovat po celý den.

4. Nevycházejte v pravé poledne.

Jak asi každý ví, slunce má největší sílu zrovna v poledne, když jsou ale takováhle parny, uvolňuje se i ozonová vrstva, tudíž při opalování hrozí nebezpečí. V mnoha zemích zakázeli vyckázet v době od 11 hodin do 16-17 hodin. Je to pro Vaše dobro. Nikdo jiný než vy nenese zodpovědnost za Vaše zdraví. Uvolňováním ozonové vrstvy, totiž hrozí větší riziko spálení a tudíž i rakoviny.

5. Večer opět vlažná.

Opět totiž jste se celý den pařili na sluníčku, takže to nemá blahodárné účinky pro Vás ani Váš organismus.
Pokud jste se, ale celý den chladili třeba citrónovou vodu a mokrými ručníky, nevidím důvod, proč si vodu trochu neschladit, ale nedoporučuji víc jak o dva stupně! Opakuji, že to může být pro Váš organismus šok.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 12. srpna 2015 v 11:25 | Reagovat

ty vedra jsou strašná no, nejlepší je strávit někde u vody :) cesta vlakem či autobusem je v tomhle počasí fakt úmorná :D

2 think-about think-about | E-mail | Web | 12. srpna 2015 v 11:27 | Reagovat

[1]: Přesně! Už aby ty vedra skončila! Já se radši autobusům  a tramvajím vyhýbám. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama