Vnitřní démon

11. srpna 2015 v 23:00 | Think-about |  Téma týdne
VNITŘNÍ DÉMON
Jak zachránit vlastní duši z rukou Vašeho démona?
I když si to vůbec nepřipouštíte, je to tak.
Každý má uvnitř sebe dobro a zlo. Jednoho anděla, který nás povzbuzuje k tomu, abychom odpouštěli, abychom se naučili přijímat věci, tak, jak jsou, ať jsou jakkoliv hrozné a abychom konali jen ty věci, které nemají nic společného se sousedem od vedle, démonem.
Démon se nás snaží ovládat jiným způsobem. Zahrnuje do našich myšlenek až nepěkné věci. Nutí nás přemýšlet, co by, kdyby. Žádný respekt, žádné omluvy. Jen prostě přítomnost, budoucnost a pravda.
Každý jistě zná ten pocit, kdy prostě se nemůžete rozhodnout. A uvnitř vašich myšlenek slyšíte dva hlásky. Hlásek, který vždy doporučuje něco, co nijak neublíží Vám ani nikomu jinému, ale zároveň hlásek, který Vás nutí do nového dobrodružství plného zážitků. Ale nikdy nevíte, jestli se Vám to vyplatí, jestli ještě po tom skoku padákem budete žít. Jestli po tom, co uděláte krok vpřed, Vás nekopne o krok vzad.
Ale většinou poslechnete toho ďáblíčka, že?
Většinou uděláte něco nepěkného, čeho kolikrát poté litujete.
Ale proč?
Protože sice andělíček se snaží chránit, ale už tím věčným chráněním nám až ubližuje. Většinou má anděl pravdu, ale i anděl se může mýlit.
Netvrďte mi, že každý svatý měl vždy pravdu. Neměl.
A neznamená, že když je někdo z podsvětí a většina lidí ho odsuzuje, nemůže mít i ďábel pravdu.
Vždy budeme mít na výběr dvě cesty a věřte mi, že nezáleží ani na andělovi, ani na démonovi, jestli ji vybere za Vás. Záleží jen a jen na Vás.
Nikdo nemůže rozhodovat za Vás.
Dokonce ani Vaše dvě dušičky, které se mezi sebou neustále postrkují a hádají se, kdo má pravdu.
Dokonce i teď si myslím, že je to vůči mému andělu nespravedlivé, že ho tu vlastně ponižuju a shazuju ho na zem, ale to není pravda.
Ani démon nemá právo s Vámi manipulovat, a ten jeho hlásek nemá vždy pravdu.
Ani anděl nemá právo s Vámi manipulovat, a ten jeho hlásek též nemá vždy pravdu.
To jen vy. Vy sami se sebou manipulujete a jen Vy se rozhodnete, jestli půjdete doleva, doprava, nebo se nakonec otočíte a půjdete nazpět.
Je to jen na Vás jestli poslechnete hlásek toho hodného andílka, nebo toho ďábelského démona anebo jestli nakonec uslyšíte i ten svůj hlas a budete následovat jeho.
Všechna rozhodnutí řídíme jen my, sami.
Protože žádný vnitřní anděl neexistuje, ani žádný vnitřní démon neexistuje.
Existujeme jen my a naše duše, co nám říká, co máme a nemáme dělat.
A je jen na nás jestli to uděláme tak, nebo tak.
Ale abychom uvěřili tomu, že jsme jen my, tak musíme začít věřit tomu, že žádný démon a anděl není. Že žádné dobro a zlo není. Že žádné pravo a levo není. Že je vždy něco mezi. Něco, co nás dělá lidmi. Něco, co se učíme po celý život, ale přijdeme na to až na samém konci. A možná v tom je ta pointa. Možná celý život chceme něčemu věřit a na konci stejně zjistíme, že nic takového není.
Proto moc nerozmýšlejte nad životem a dělejte jen to, co Vám radí Váš vnitřní hlas a ne nikdo jiný.

Protože jinak Vás na konci Vaší cesty čeká jen zklamání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama